SOSYAL SORUMLULUK

Brightstar’da bizler inanıyoruz ki kurumsal başarı ve iyi bir toplum olma birbiriyle kuvvetli bir şekilde bağlı. Yaptıklarımızla sorumluluklarımızı kucaklıyor ve müşterilerimiz, çalışanlarımız, ortaklarımız, yerel topluluklarımız üzerindeki pozitif etkilerini teşvik ediyor ve son olarak yardımsever program ve davranışlarla destekliyoruz.

Bugüne kadar, kurumsal sosyal sorumluluk çabalarımız çocukların eğitimi, sağlık durumları ve acil durumlar üzerine yoğunlaştı. Sponsor programlarla ve yerel organizasyonlarla yaptığımız ortaklıkla yerel toplulukları destekliyoruz.Potansiyel son teknoloji daha zengin, güvenli ve daha çok öğrenme tecrübesi ve hayatları içeren mobil cihazları da göz önünde bulunduruyor- bilgi ve bilgi aktarımı erişimi sağlayan ve cihaz olarak geniş çaplı hizmet sağlayan ürünler

ACİL MÜDAHALELER

Doğal afetlerin uyanışı ile, iletişim kurmanın önemi her zamankinden fazla ve bizlerde bu acil ihtiyacın farkındayız. Brightstar, hem finansal yardımı hem ekipman yardımını bölgede olanlarla hızlı bir şekilde iletişim kurarak sağlamaktadır.

Japonya için Yükselen Umut

11 Mart 2011’de 9.0 büyüklüğünde deprem Japonya’nın kıyılarına vurduğunda- ülke tarihinin en güçlü depremi- 40 metre yüksekliğine ulaşabilen tsunami dalgalarını tetikledi ve bizler hemen felaketten etkilenenler için uluslararası destek kampanyası başlattık. Brightstar %100 oranında tüm personelin katılımını sağladı ve Kızılay, Japonya Depremleri ve Pasifik Tsunamileri Kurtarma Vakfı’na gönderdi.

Haiti’yi Yeniden İnşa Etmek

12 Ocak 2010 öğleninde Port-au-Prince’i vuran deprem, 300,000’nin üzerinde Haiti’linin canını aldı ve bir milyonun üzerinde insanında yer değiştirmesine sebep oldu. Çok hızlı bir şekilde hareket ederek derhal nakdi yardım topladık ve telekomünikasyon ekipmanlarını bir araya getirdik. Brightstar çalışanlarının verdiği her bir dolar kampanyaya katkıda bulundu ve şirketimiz %100 katılım ile bu parayı Doctors Without Borders’a bağışladı.Ülkenin telekomünikasyon altyapısının yeniden inşasına destekte bulunduk ve 5000’den fazla kablosuz cihaz bağışladık.

EĞİTİM DESTEĞİ

Her Çocuk İçin Bir Dizüstü Bilgisayar

Temel sosyal haklardan yoksun , düşük ücretli toplumların dizüstü bilgisayara sahip olmalarını amaçlayan Her Çocuk İçin Bir Dizüstü Bilgisayar(One Laptop Per Child )’ın ortaklarından biri olduğumuz için gurur duyuyoruz. Bu araçla, çocuklar eğitimle daha çok iç içe olacak, öğrenip paylaşabilecek ve kablosuz bağlantı ve mobil teknoloji ile bir araya gelebilecekler. Bu tarihe kadar, Brightstar dünya çapında 2.5 milyonun üzerinde dağıtıma destek verdi.

Dünya Çapında Vakıf Çalışmaları

Fakir Ailelere Ev Sağlanması

Sosyal topluluk programlarına ulaşım ve geçici evlere ulaşımı sağlayarak, sosyal imkanları az olan ailelerin yaşam kalitelerini artırmak için Şili’li Un Techo Para Mi País vakfıyla ortağız.Bu ailelere geçici bir çatı sağlamanın yanı sıra, bu çalışmayla aynı zamanda yetenek geliştirilmesi gibi konulara da odaklanıyoruz.

Dünya Ekonomik Forumu Üyesi

Global , bölgesel ve endüstri içinde ortaklıklarla dünyayı geliştirmeye kendini adamış bağımsız ve uluslararası bir kurum olan Dünya Ekonomik Forumu’nun üyesiyiz. Bu forumdan çıkan liderler, başta başkanımız ve CEO’muz olanMarcelo Claure, düzenli bir şekilde biraraya gelir ve dünyanın en bakın gelen sosyal zorluklarına yardım etmek için ne yapabileceklerini tartışırlar.

BRIGHTSTAR HAKKINDA

Global ve yerel olarak, dünyanın lider üretici, satıcı ve operatörlerin müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeleri için yardım ediyoruz.1997 ylında Miami’de kurulan Brightstar, 115’ten fazla ülkedeki müşterilerine ürün ve hizmetler sunar.(2011) Forbes dergisi tarafından Amerika’nın En Büyük Özel Şirketleri arasında 58. sırayı almıştır.Brightstar Türkiye ofisi, 2009 yılından beri faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin 81 ilinde, 14 satış bölgesine yayılmış 1350’den fazla perakende satış noktasına, iş ortağı olan üreticilerin ürünlerini tam zamanında ulaştırmaktadır.2017 senesinde Brightstar Türkiye, Bilişim 500, İlk Beşyüz Bilişim Şirketi sıralamasında Dağıtıcı Mobil Telekom Kategorisinde 1., İletişim Teknolojileri Şirketleri arasında ise 5. sırada yer almıştır. Bunun yanında 2016 senesinde EMEA bölgesinde Brightstar Türkiye ofisi, tüm Brightstar şirketleri arasında 2016 Yılında Bölgesel Büyümeye Yüksek Katkı Ödülü ile onurlandırılmıştır.

İLETİŞİM

Daha fazla bilgi edinin.

İletişim